Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kieda Budini - Sa U Deshem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  125

Sa u deshem,
sa dashuri ne kurre nuk rreshtem ,
tek njeri tjetri veten e gjetem
te dashuruar gjithmone u endem,
u endem .u endem.

Tani ngeli nje story e vjeter,
gjithcka kaluam e mabn nje leter,
ne krahet e tua eshte dikush tjeter,
tjeter emer tjeter femer....

Kaloj kohe e gjate a kam arsye te tmbaj inat.
a kam arsye te tmendoj prap,
a kam arsye te jem me ty te tshoh ne sy
as vet se di,

Ti me i imi jo nuk do jesh,
dhe lumturine a do ta kesh,
te tharroj sa kohe mu desh...

E bukur dashuria jone,
nuk e di a e kujton
nuk e di a do te du gjithmone
se koha kohet i ndryshon,

Ti mbaje kengen ta kesh kujtim,
ndoshta tkujtohet dhe zeri im,
nuk e di do jemi si ne fillim....

Sa u deshem,
sa dashuri ne kurre nuk rreshtem ,
tek njeri tjetri veten e gjetem
te dashuruar gjithmone u endem,
u endem .u endem.

Tani ngeli nje story e vjeter,
gjithcka kaluam e mabn nje leter,
ne krahet e tua eshte dikush tjeter,
tjeter emer tjeter femer....


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimKieda Budini
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/03/2012
Festivali: Top Fest 9
Video Produksioni: MAX Production


Kieda Budini - Sa U Deshem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa U Deshem".
3. Video është e këngës "Sa U Deshem", por nuk këndohet nga Kieda Budini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kieda Budini:


Komente 12