Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Haruni - Vallja E Veres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  49

Shpirti më ka mbetur bosh
Si kalohet ky trishtim
Do t'i mbledh unë disa shokë
Deri vonë ne do të pijmë
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy

Një mik nga Prishtina vjen
Rastësisht më flet për ty
Më thotë: shok, mos u mërzit
Prapë do të jeni bashkë të dy
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë

Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy


Ky tekst u dërgua nga Zm9


Akordet:

Origjinalja fillon ne Fm

(Am)Shpirti më ka (Dm)mbetur bosh
(E)Si kalohet (Am)ky trishtim
(Am)Do t'i mbledh unë (Dm)disa shokë
(E)Deri vonë ne (Am)do të pijmë

(Am)Dikush gotat (Dm)i mbush plot
(E)Dikush luan (Am)në kitarë
(Am)Dhe humbas e (Dm)vij tek ti
(E)Kemi kohë ne (Am)pa u parë

Ref
(Am)Vallen do ta (Dm)marr
(C)Do ta djeg unë zjarr
(C)Si atëherë kur jemi (Dm)pa
(Dm)Të dy , (C)të dy

Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy

Një mik nga Prishtina vjen
Rastësisht më flet për ty
Më thotë: shok, mos u mërzit
Prapë do të jeni bashkë të dy
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë

Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dyKlajdi Haruni
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/09/2015
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi
Video Produksioni: Alexander Video


Klajdi Haruni - Vallja E Veres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vallja E Veres".
3. Video është e këngës "Vallja E Veres", por nuk këndohet nga Klajdi Haruni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Klajdi Haruni:


Komente 0