Klajdi Musabelliu
Klajdi Musabelliu
Klajdi Musabelliu
  • Vendlindja:
  • Gjirokastër
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1983
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Klajdi Musabelliu është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Këngëtar, aktor dublant, gazetar. Dalë dhe evidentuar në spektaklin “Ethet e së premtes mbrëmba”- Ediconi i parë –fitues i vendit të dytë. Fituesi i fundit i Festivalit të Pranverës (Këngët e Stinës 2003) me këngën “Puthja e Parë”. Pjesëmarrës në mjaft festivale në Shqipëri e Kosovë, si Këngët e Shekullit, Festivali i RTSH-sw, Kënga Magjike 2003, etj. Ushtruar profesionin e gazetarit pranë ATSH për rreth 3 vjet e gjysmë. Paralelisht në më shumë se 15 vite, ushtruar dhe realizuar një tjeter pasion, atë të aktorit dublant në mjaft filma vizatimorë, përralla, kolona zanore hit për fëmijë si “Ben 10”, “Aladini”, “Ç`po shpik Andi” etj. Produksionet e fundit muzikore publikuar në YouTube – viti 2021 – 2 këngë me titujt “Lucky me fat” dhe “E di”, ku përveç rolit të interpretuesit, janë edhe krijime të realizuara si kantautor.

Në vitin 2002, Klajdi Musabelliu ishte finalist në Ethet E Së Premtes 1.

Në Maj 2003, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Këngët E Stinës 2003 me këngën "Puthja e Parë".

Në Shtator 2003, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me këngën "Flutura Ne Endrren Time".

Në Nëntor 2003, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Deluzion".

Në Dhjetor 2003, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Nje Shprese Per Jeten Time".

Në Maj 2004, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "S'jetoj Pa Zjarr".

Në Dhjetor 2004, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Puthjen Nuk Ta Kam Harruar".

Në vitin 2004, Klajdi Musabelliu publikon albumin "Talismani Pluhurosur".

Në Shtator 2005, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Tinguj Zemre".

Në Shtator 2006, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "A Me Do A Me Genjen".

Në Maj 2008, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Bye Bye".

Në Dhjetor 2010, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Vetem Ti".

Në Maj 2013, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Ti".

Në Dhjetor 2014, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Festivali i 53-të Në RTSH me këngën "Vetëm Te Ti Bësoj".

Në Dhjetor 2015, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Ndodh Edhe Kështu!".

Më datë 21 Korrik 2019, Klajdi Musabelliu publikon videoklipin "Hala".

Më datë 18 Mars 2021, Klajdi Musabelliu publikon videoklipin "Lucky, Me Fat". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Klajdi Musabelliu. Me këtë këngë, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 21 në vitin 2021.

Më datë 2 Korrik 2021, Klajdi Musabelliu publikon videoklipin "E Di". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Klajdi Musabelliu.

Në Nëntor 2022, Klajdi Musabelliu merr pjesë në Kënga Magjike 2022 me këngën "Kthehem Në Shtëpi".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Anonymous Anonymous  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Klajdi Musabelliu »

Komente 2