A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Natyra

Natyra,me peisazhin e saj te mahnitshem,
qe vezullon ne syrin tone furishem.
Natyra,me peisazhet e kristalta,
qe na i mban zemrat e arta.

Eshte ajo qe sjell ajrin e paster,
eshte ajo qe nuk njeh asnje bukuri te varfer.
Natyra,e shumepritur ne qdo vend,
qe nuk mund te krahasohet me asnje send.

- poem written by Klaudjo Berisha


- Submitted by Klaudjo Berisha -

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  107  • More From Klaudjo Berisha:
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019