A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena

O nena ime e dashur,
sa shume ty te dua.
Ne jete prej teje kam ardhur,
fat i madh per mua.

Te dua me shume se bota,
se gjithcka ti je per mua.
Fjalet jane te kota,
ta pershkruaj se sa te dua.

Lule ty do te te dhuroj,
lule shume natyrale.
Per kete nuk do hezitoj,
nuk do hezitoj fare.

Por, veq lulet jane shume pak,
per te madhen nenen time.
Per mua je shpirt e gjak,
je zemra e zemres sime.

- poem written by Klaudjo Berisha


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  26  • More From Klaudjo Berisha:
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019