Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kobra aka Helmusi - Arsyja Pse Boj Rap Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

....................
Qeshtu jem na Kobra a.k.a Helmusi
E tash ton keni me ni te ton keni me dit
Arsyjen pse KOBRA bon rep
Pse un snalna kur per jet pse un jom SHQIPE I VERRTET
....................

....................
E kum mar guximin me bo t'rezikshme
T'frikshme se s'boj keng t'perditshme
Po boj dicka qe se ka bo kurkush ala ala
Kur te nish ki me thon a asht n'mend ki o wlla
E di qe xhelozojne veten e ngushllojn
Ata qe mendojn qe m'rzojn lirisht le ta provojne
E keq pom vjen shok rekordet krejt i theva
Repin e bona me zemre kerkon se genjeva
E ndaq me e dit ku ke fjala te repi repin e kom hobi
Se n'pun tjera mushet xhepi
S'qarim ke kjoo per do njerez me fakulteta
Kobra ka per krejt dashni po nuk ka per do veta
Eh sa kushi don mem rreh sa kush don mem preh
Un kerkon se njohii un eci permbii dhe
E shqipe 1 fjal po ta thon n'mbarimin e ksaj strofe
Fjalt e juve kunder mu kan shije katastrofe
....................

Ref; 2
....................
Besen ja dhash vetes jom besnik i vetvetes
N'kerkon s'mbeshtetna i nderthum jom prej t'vertetes
More budall budall qysh doni mem nal
Kom zemer jom gjall
....................

....................
Kur ka probleme ki Sadik e kap ni kimik
Jom i musht n'mllef si uj n'oqeanin atlantik
A don me e dit arsyjen pse KOBRA bon rep
Se kom sene m'rena e nuk kom veq tekste n'xhep
Si dikush qe e bon repin pa zemer
Munohet me bo fam e thot me rep ta nxo naj femer
E jo shqipee se n'rep tregohen vlerat
E nese si ki vlerat ateher mos i ndor qerat
Si do repera t'sodit qe bojn rrugeve WHATZ UP
I kan msu 2 fjal anglisht e shiten si 2PAC
Kretikus fantazus kto jan aftsit e mija
Cka kom boo se mohoj kush jom um njohin shoqnia
E ktu masi jum ardha ja pash juve qellimin
Qellimi juve per mu ish veq perfundimi
Mem tut sun um tutni mem vra mun um vrani
Po veq dicka po ju thom KOM ZEMER LUANI
....................

Ref; 2
....................
Besen ja dhash vetes jom besnik i vetvetes
N'kerkon s'mbeshtetna i nderthum jom prej t'vertetes
More budall budall qysh doni mem nal
Kom zemer jom gjall
....................

Ky tekst u dërgua nga Xxx   raprulesS   GazmendPublikimi: 01/12/2008


Më Shumë Këngë Nga Kobra aka Helmusi:


Komente 0


Kobra aka Helmusi - Arsyja Pse Boj Rap
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arsyja Pse Boj Rap".
3. Video është e këngës "Arsyja Pse Boj Rap", por nuk këndohet nga Kobra aka Helmusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.