Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kolë Oroshi - Dje Dhe Sot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dje Dhe Sot".
3. Video është e këngës "Dje Dhe Sot", por nuk këndohet nga Kolë Oroshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kolë Oroshi - Dje Dhe Sot  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"S'kan Qka Me Na Ba (Kosovarja)"

Komente

Asnjë Koment

31/07/2014

2014-07-31T20:09:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dje Dhe Sot" kënduar nga Kolë Oroshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kolë Oroshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Estela Nikoliqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

sot nuk e kuptova dot
i koha na shkoj kot
kur jemi me te rritur
ne kte bot

pres dita te me zbardh
me diqka te rrall
mediqka qe zemra
ka shum mall

ref:Ta fali tjetrin o
qe beri per mua
ta fal fajtorin o
qe sdi te thot te dua
kush esht ai qe fal vitet qe na shkuan
vitet qe per ne te tjeret i jetuan

2|von dhe kur e mendon
si nis dhe perfundon
nje histori e gjat
ne koh te that

sot ndryshe neper bot
tash per jet e mot
ma thote zemra
jemi me te fort

ref:Ta fali tjetrin o
qe beri per mua
ta fal fajtorin o
qe sdi te thot te dua
kush esht ai qe fal vitet qe na shkuan
vitet qe per ne te tjeret i jetuanMë Shumë Këngë Nga Kolë Oroshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë