Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Dërgo Një përmbledhje nga Dionis Xhafa


Ju lutemi të sigurohuni që informacionet që po dërgoni të jenë të sakta. Përmbledhja duhet të jetë e publikuar, ndryshe nuk do të pranohet nga moderatorët tanë. Poezitë e përmbledhjes që nuk janë në teksteshqip, duhet ti dërgoni PËRPARA se të dërgoni një përmbledhje. Në rast se mungojnë poezi, përmbledhja nuk do të publikohet e pa plotë. Faleminderit për kohën tuaj.

Titulli *:


Viti i publikimit:
Shtëpia botuese:


Vendosni numrin që mban secila poezi në përmbledhje në katrorin anash titullit. Numrat duhen vendosur vetëm në poezitë që bëjnë pjesë në këtë përmbledhje dhe në rendin e duhur, d.m.th. numrin që kjo poezi ka në përmbledhje. Për shembull: poezisë që hap përmledhjen i duhet vendosur në krah numri 1 dhe kështu me radhë (Të tjerat lërini bosh)
 •   1389
 •   1996
 •   2001 (Lufta Për Liri E Shqiptarëve Të Maqedonisë)
 •   Abdullahu
 •   Adriatik
 •   Agim I Ri
 •   Agim Kafkian
 •   Ajër I Natës
 •   Ajkuna
 •   Ajsberg
 •   Akuarium
 •   Andromaka
 •   Arti Në Rrugë
 •   Artisti Me Çifteli
 •   Atdheu Është Një Djalë Që Plaket
 •   Atdheu Im
 •   Atdheu Rrjedh Gjak Përditë
 •   Athina
 •   Azilkërkuesi
 •   Çarja E Qiellit
 •   Çështje Varresh
 •   Është Një Vend Që Unë E Dua
 •   Balada E Ujit
 •   Barbarët
 •   Besnikëria
 •   Bie Borë
 •   Bien Yjet Lart Nga Qielli
 •   Bisedë Me Migjenin
 •   Blu
 •   Bora
 •   Borë Dhe Shpirt
 •   Bulevardi I Peshkopisë
 •   Buzëqeshja Jote Ëngjellore
 •   Buzëqeshjet E Vendlindjes
 •   Cigarja
 •   Dashuri Dhe Drejtësi
 •   Dashuri Në Kapitalizëm
 •   Dashuri Që Të Kall
 •   Dëgjoj Muzikë Në Vend Të Vetmuar
 •   Dedikim Për Vladimir Majakovskin
 •   Delviniot
 •   Dhembshuri
 •   Dhimbja Më E Madhe Nuk Është Fizike
 •   Dhomë E Emigrimit
 •   Dhunë E Ter Ditë E Natë
 •   Dhunimi
 •   Diell
 •   Dielli Në Perëndim
 •   Dimër
 •   Dinjitet
 •   Dionis Xhafa
 •   Ditiramb
 •   Djalë Nga Drenica
 •   Djali I Vogël
 •   Djemtë E Kromit
 •   Do Ta Kujtoj Migjenin
 •   Dolli Për Njerëzinë
 •   Dramë E Jetës
 •   Dridhje Zemre
 •   Drin O Drin
 •   Drini I Zi
 •   Dritat E Makinave Natën
 •   Duart E Shtrira
 •   E Keqja Në Zemër Të Botës Dec 15
 •   E Shtuna E Bukur
 •   E Vërteta
 •   Eci Turbullt Në Tokë Shqiptare
 •   Elegji Për Shpirtat E Trazuar
 •   Emigrantët Në Napoli
 •   Emigranti
 •   Emigranti Dibran
 •   Erë Deti
 •   Errësirë
 •   Euria Dhe Noti
 •   Falje
 •   Fantazma
 •   Fëmija I Humbur
 •   Ferra
 •   Fier
 •   Fijet E Kombit
 •   Fiskaja
 •   Flas Me Ty O Natë E Errët
 •   Flotus
 •   Flutur
 •   Flutura E Bardhë
 •   Fluturimthi
 •   Fluturo
 •   Forma Të Lirisë
 •   Funeral
 •   Fytyrëshumtët
 •   Gërvishtja E Qiellit
 •   Gijotinë (Një Personazh Që Flet)
 •   Gjak
 •   Gjarpërinj Të Krimit
 •   Gjysmëhëna E Përgjakur
 •   Goditja
 •   Hakmarrje Fqinjësh
 •   Hëna Dhe Yjet Ose Thjesht Meditime
 •   Heroi I Kosovës
 •   Heronjtë
 •   Heshtja
 •   Heshtja E Rëndë
 •   Heshtje Sa Një Lumë
 •   Hije Të Së Shkuarës
 •   Hijenat (Poezi Politike)
 •   Himn Për Dashurinë
 •   Hojet
 •   Homeri
 •   Humnerë
 •   I Përhumbur
 •   Imazhe Fëmijërie
 •   Intrigantët
 •   Inversion
 •   Iraniani Në Athinë
 •   Kafe Dhe Freski
 •   Kaltërsi E Natës
 •   Kandrra E Minj
 •   Kasapët
 •   Kashmiri
 •   Kazmë Shpirtit
 •   Kënga E Krojeve
 •   Kënga E Magjisë
 •   Kënga E Vajit
 •   Këngë E Ëndrrave
 •   Këngë E Bukës
 •   Këngë E Kafkës
 •   Këngë E Luftës
 •   Këngë E Mefistofelit
 •   Këngë E Shiut
 •   Këngë Ndryshe Për Vendlindjen
 •   Klanet
 •   Koha Rrotullohet
 •   Kohë E Plagës Së Qelbur
 •   Kohë E Turbullt
 •   Kombi Dhe Kombe
 •   Korba Dhe Kërma
 •   Korifenjtë
 •   Kosovës
 •   Kozmos
 •   Krishtlindjes
 •   Kufijtë Janë Pronë E Mortjes
 •   Kujtime
 •   Kujtime Nga Bari
 •   Kujtime Nga Napoli
 •   Kujtimi I Një Poezie Të Fatos Arapit
 •   Kulturë Aleksandrine
 •   Kumarxhiu
 •   Kundërpedal
 •   Kur Ike Ti
 •   Kur Zgjohesha Në Dibër
 •   Kush Ma Vodhi Fëmijërinë
 •   Lagjia E Përbaltur
 •   Lagjia E Re
 •   Lartësia
 •   Lavdi Për Poetët
 •   Lindja
 •   Liri E Zezë
 •   Llumi I Llumit
 •   Lokali I Preferuar
 •   Lot Dhe Magji
 •   Lot Nëne
 •   Lotët Si Çurg
 •   Lule
 •   Lumi, Dëshmitari Historik
 •   Mësueses Së Parë
 •   Mbi Argjironë E Kadaresë
 •   Mbi Flamurin E Vendit Tim
 •   Mbi Mitin
 •   Mbi Perënditë
 •   Mbi Qenie Majmunore
 •   Melankoli
 •   Mizat
 •   Mjerimi Dhe Mallkimi
 •   Morgu
 •   Mundime Dhe Ëndërrime
 •   Natë Dhe Hënë
 •   Natë E Zezë
 •   Në Vendin E Krimit
 •   Nën Plumbat E Kallashnikovëve
 •   Nën Presion
 •   Nëna Ime
 •   Nëntoka
 •   Nëse Vdes Një Ditë
 •   Ndodh
 •   Ne Nga Bulqiza
 •   Ne Që Shohim Përtej
 •   Nepotizmi
 •   Nik
 •   Një Dashuri Në Moshën 20 Vjeç
 •   Një Djalë
 •   Një Fjalë E Fortë
 •   Një Hap Larg Atdheut
 •   Një Këngë E Zezë
 •   Një Komb I Rrahur
 •   Një Kryq E Një Shqiponjë
 •   Një Lule E Këputur
 •   Një Nënë
 •   Një Njeri Me 100 Fytyra
 •   Një Shpirt
 •   Një Shqiponjë E Plaguar
 •   Një Shtet
 •   Një Sy Gjumë Në Grurë, Në Vapë
 •   Një Tërmet Në Meksikë
 •   Një Trishtim Në Zemër
 •   Një Tufë Me Lule
 •   Një Turk Në Napoli
 •   Një Vullkan Kam Në Shpirt
 •   Njerëzit E Mëdhenj
 •   Njerëzve Të Vendit Tim
 •   Njeriu Dhe Bomba Atomike
 •   Njeriu I Rrugës
 •   Njeriu Me Gjak Të Qelbur
 •   Njeriu Me Migrenë
 •   Njeriu Në Olimp
 •   Nola E Dashur
 •   O Vendi Im, Ndize Zjarrin
 •   Odisea
 •   Parisi Dhe Kryeqytete
 •   Pas Zjarrit, Do Marrësh Hirin
 •   Pasaportat E Botës
 •   Pasdite, Në Vendin E Punës Së Rrëmujshëm
 •   Pëllumbi Dhe Shigjetat
 •   Përbindëshi Me Dy Kokë
 •   Përmbi Re
 •   Përplasja E Brezave
 •   Përplasja E Meteorëve
 •   Plagë Dhe Mërzi
 •   Plagosja
 •   Po Ajo Rrugë
 •   Po Goditet Akropoli
 •   Po Sonte Do Të Besoj
 •   Poetët
 •   Poezi Kushtuar Absurdit
 •   Poezi Për Otranton
 •   Poezia
 •   Poezia Dhe Kamerieri
 •   Poezia E Pakuptueshme
 •   Poseidoni Nuk Është I Lumtur
 •   Pranverës
 •   Prekazi
 •   Prostitucion
 •   Prusia U Bë Hi
 •   Pse Aq Zi?
 •   Pse Poetët Vdesin 27 Vjeç
 •   Pulëbardhat Fluturojnë
 •   Pulson Zemër E Ndarë E Kombit
 •   Puna E Rëndë
 •   Punë E Gradaçelave
 •   Punëtorët E Skelave
 •   Punëtori I Vogël Sarandiot
 •   Qentë E Natës
 •   Qetësi
 •   Qiell Me Yje Zjarri
 •   Qytet Pa Zemër
 •   Qyteti I Veriut
 •   Qyteti Im
 •   Qytezës Sime
 •   Refugjati (Monolog I Supozuar)
 •   Rikthimi
 •   Rini Jam (Mbi Individualen Dhe Të Përgjithshmen)
 •   Rrathë Danteskë
 •   Rrëfimi I Ushtar Fat’hi
 •   Rrufetë E Zeusit
 •   Rrugë E Natës
 •   Shakaja Më (E Hidhur) E Njerëzimit
 •   Shënime Kronikani
 •   Shëtitja E Madhe
 •   Shëtitje E Zezë
 •   Shesh-Pushimi
 •   Shiu
 •   Shkallarë
 •   Shpërbërja
 •   Shpirt Kriminal
 •   Shpirt Poeti
 •   Shpirt Satanai
 •   Shpirti Im
 •   Shpresa
 •   Shpresa E Vdekur
 •   Shqipëria
 •   Shqiptar
 •   Shtëllungat E Natës
 •   Shtëpi E Ngrohtë
 •   Shtëpia E Vjetër
 •   Shuarja E Dy Jetëve
 •   Simfoni
 •   Siria Nuk Është Larg
 •   Sizifi Është I Lumtur
 •   Skëterrë
 •   Skenë Krimi
 •   Slobodan
 •   Sokrati Në Athinë
 •   Sonet (2)
 •   Sonte
 •   Sot U Deva
 •   Statuja E Çuditshme
 •   Stërkala Të Përjetshme
 •   Sytë E Bulqizës
 •   Takim Me Homerin
 •   Taksisti
 •   Talentet E Vdekur
 •   Të Digjesh Në Zjarr
 •   Të Ndjesh Ekzistencën
 •   T’i Hash Shpirtin Poezisë
 •   Thirrje Në Errësirë
 •   Thjesht Një Hi
 •   Ti Pinje Ujë Me Gaz
 •   Ti Tradhtare
 •   Tiranës
 •   Titos
 •   Tjetër Vdekje
 •   Toka E Gurit
 •   Tradhti
 •   Tradhti Pas Tradhtie
 •   Tragjedisë
 •   Trazo
 •   Trëndafil
 •   Trojet
 •   Trup E Shpirt Emigranti
 •   Turbullira Të Pamundësisë
 •   Turisti Maroken
 •   U Dashurova Flakë E Valë
 •   U Shkatërrua Ylli Me Pesë Cepa
 •   Uçk-Së
 •   Ulërima E Ujkut
 •   Ulërimë
 •   Unë Dhe Shoku Im
 •   Unë Do Qaj
 •   Ura
 •   Urrejtje Në Ajër
 •   Valë E Detit
 •   Varfërinë Që E Kam Parë
 •   Vargje Të Ç’Rregullta Për Atdheun
 •   Varri
 •   Vdekja Më Vjen Përditë
 •   Vdekje Si Kjo
 •   Vdiq Akili, Fitoi Greqia
 •   Vendi Im
 •   Vendi Im Është Një Dorë E Përgjakur
 •   Venitje
 •   Vetmi
 •   Vjersha E Të Verbërit
 •   Vjolë
 •   Vranësirë
 •   Xhungël
 •   Xhuxhi
 •   Yjet
 •   Zë Në Errësirë
 •   Zemër
 •   Zemra Dhe Materia
 •   Zemra Nënash
 •   Zjarr Dhe Boshësi
 •   Zjarrmi
 •   Zogu Me Krahun E Thyer
 •   Zombiet
 •   Zot Dënoje
 •   Zyrë Dhe Natyrë

Shënime:
Ju lutemi të na tregoni ku keni arritur të gjeni informacion për këtë përmbledhje.