Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova & Irma Libohova - Shtegtimi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shume e re u dashurova
Edhe veten e helmova
Ate kohe kur e kujtoj
Qaj edhe vajtoj

Rreza time qe te djegin
Syte e mi e syte e tu
Dhe nje ze qe flet me vete
Pse s'merr guximin
Qe te jesh me mu

Shume e re u dashurova
Edhe veten e helmova
Ate kohe kur e kujtoj
Qaj edhe vajtoj

Nje rrufe ne qiell te kalter
Ka goditur shpirtin tim
Dridheron klithma dashurie
Fjal pZ5r diellin

Rreza time qe te djegin
Syte e mi e syte e tu
Dhe nje ze qe flet me vete
Pse s'ke guximin
Qe te jesh per mu (3 here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)