Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - My Oasis

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
When your finges caress slowly and shiver of my skin
When your look leads me astray one more time again
When your kisses light my body and make me feel I'll surrender
When I can risk to brave the sin for one night to remember

I am the desert you are my rain
My Oasis I find again
And like a child I fly away
In my spaces, in my places
Where the mind forgets the pain

And I forget the sadness
I wish the moment goes over eternity
When I am inside here
I feel lost in my fantasy
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And I will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade

Buza jote si petale trandafili
Puthjet e tua si dhimbje e embel ne çast lendimi
A s'me thua cila dore te pikturoj
Ndoshta zoti vetem per mua te krijoj
Aromen tende po shijoj
Fytyren floket ma lemojne
Dhe me shume nuk mund te kerkoj
Eshte si nje enderr dhe si ne enderr
Ky takim te mos mbaroj

And I forget the sadness
I wish the moment goes on over eternity
When I am inside here
I feel lost in my fantasy
Dhe une harroj te ardhmen
Te shkuaren me nuk e kujtoj
Dhe me mjafton qe te kam prane
Ne zemer fort une ta shtrengoj
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And I will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)