Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bonnie Tyler - First Love

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I wonder if you think I'm me
As I love you each day, yeah
I wonder if you listen to
The words I sing and what I say

They say that your first love never dies
You can put out the flames, but not the fire
Bottled up inside, you can't come out
First love, you were my, first love
First love
First love

Friend say you ask of me
And talk of how we used to be, yeah
At times I wondered if I'd dare
Ring and tell you how I care

They say that your first love never dies
You can put out the flame, but not the fire
'Round and 'round I keep on going
Like a spiral never slowing
First love, you were my, first love
First love
First love

They say that your first love never dies
You can put out the flames, but not the fire
Bottled up inside, you can't come out
There's nowhere to hide
I can't even show it
First love, you were my, first love
First love, you were my, first love
You were my first, yeah
You were my, first love
First love, you were my first love
First love, first love, first love
You were my first love
First love, you were my, first love

If only you could see me
If only you could love me
First love
If only you could hear me, yeah...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)