Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Fejzullahu - Nostalgjia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nostalgjia ne mua mbreteron
Nga dita qe u ndame.
E di se kam gabuar qe t'kam tradhetuar
Por s'jam fajtor.

Si i ri qe jam, djallëzi nuk kam
Me mashtruan per ca qaste
Dhe me ben qe t'jem me te
S'jam fajtor, kam mbetur i gjor
Veq ty t'kujtoj dhe veten e mallkoj

Per disa qaste intime me te
Ti nga une shkove pa ze
Per disa qaste te humba shpirti ime
Vallë do ma falesh mua kete gabim

Nostalgjia prej dites qe ne u ndame
Mua me shkaterron
E di se kam gabuar qe t'kam tradhtuar
Por s'jam fajtor

Si i ri qe jam, djallëzi nuk kam
Me mastruan per ca qaste
Dhe me ben qe t'jam me te
S'jam fajtor kam mbetur i gjor
Veq ty t'kujtoj dhe veten e mallkoj

Per disa qaste intime me te
Ti nga une shkove pa ze
Per disa caste te humba shpirti ime
Vallë do ma falesh mua kete gabim.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)