Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Kur Te Jesh Merzitur Shume

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe neper rruget ku kam ecur,
S'do ndjhet kolla ime e thate,
Dhe kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dale ngadale.
Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

REF.:
Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si nje blerim pas nje rrekeje.
Dhe une do zbres do vij pas teje do vij

Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Ti do trishtohesh atehere,
Se s'do me kesh ne dhome te gjalle,
Dhe, kur ne xham do fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

REF.:
Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)