Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleona Qereti - Une Jam Puro Shqiptare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur këndova dhe vallzova
Të gjithë zemrat I trazova
Asnjeri rehat unë fare nuk e lashë.

U vesha u zbukurova
Të gjithë djemtë e ri tërbova
Sa zili me pati mu secila vajzë

Unë jam puro shqiptare
Me mua jo s'të ecën fare
Nëse me ty dashurohem
Kujdes do të rebelohem

Unë jam puro shqiptare
Me mua jo s'të ecën fare
Po t'u ngjita bukurosh
Ti do të kapituilosh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)