Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Kendon Gjeli Pika Pika

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kendon gjeli more,
hajde pikaaa piikaa
coju moj gooojice
se na zbardhi dita e hajde,

Merre moj merre cunin e,
merre moj merre cunin eedhe hajde,
cunin moj gushpellumin ee.

Merre moj merre cunin ee hajde,
merre moj gushpellumbin ee.
Jarana jarnane
kadale e kadal,
jarana jarnane cuni m'ka cu fjale. Jarana jarnane
kadal e ka icik
Jarana jarnane
???? Kendon gjeli more
hajde mjes per mjes e
coju moj gooojice
laji mos syte e zez e e hajde

Merre moj merre cunin e,
merre moj merre cunin eedhe hajde
cunin moj gushpellumin ee.

merre moj merre cunin eedhe hajde,
merre moj gushpellumin ee.
Jarana jarnane
kadale e kadal,
jarana jarnane cuni m'ka cu fjale. Jarana jarnane
kadal e ka icik,
Jarana jarnane
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)