Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Potpuri Kengesh Popullore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po m'rreh zemraaa, si vale deti
qysh durooon zeeemer
qysh duroooon
dhe me iken shpejt.

Me ngriu drapri
n'dore mu t'shkretit
qysh duroooon, zeeeemer,
qysh duron dhe me goje s'me flet

Marak tu bona moj goce
du me t'pa me sy
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty

Te skuq faqja porsi pjeshka
syrin si ulli
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi

Kush ta freskon ballin ty
aman goc e re,
te kom dasht e fort te du
aman goc e re

eeee aman goce e re
eeee, sa e bukur je

kjo dashnia ashtu per mu,
aman goc e re
te kom dasht e shume te du,
aman goce e re

eeee aman goce e re
eeee sa e bukur jeee. (2 here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)