Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Zjarrin Do Ta Gjej

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shi i lehte ra kete vjeshte
Ti po kthehesh perseri
Mos te duket kaq e thjeshte
Te enderrosh nje dashuri
Neper kohe une udhetoj
Ka nje nate kur te harroj
Por se dita eshte pafund
Dhe une serish te dashuroj

Ref.
Buze detit e harruar
Une te pres, endrra-leshuar
Te kujtoj dhe zogjte shtegetojne

Shi i lehte ra kete vjeshte
Une mbi syte e tu pergjoj
Dua zjarrin ta gjej une
Edhe diellin ta mbuloj
Ka nje fjale qe une s’e di
Ka nje det ku shtrihesh ti
Ka nje enderr qe jetoj
Dhe me fal dashuri

Nuk e di, jo perse
Kjo cudi, ndodh me ne
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)