Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Koka - Ne Sportistet (E Kuqja, E Kuqja Do Fitoje)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa degjoj himnin tim
S'e permbaj dot vehten jo
Me pushton nje ngazellim
Befas ndjej ne sy edhe lot

Grupi: Cfare ke ?!
Solisti: Kam emocion
Grupi: Perse?
Solisti: Ndeshja e pare nderkombetare
Grupi: Suksese !
Solisti: Faleminderit !

Mijra sy tek une, tek ne po veshtrojne
Edhe une si shoqet ndjej emocion
Mijra zemra sot nga ne shume kerkojne
Hej, hej do t'i gezojme

Ne na fali jeta ritmin e kohes
Porsi jeta vete do jemi dhe ne
Eshte frymezim, gezim cdo fitore
Hej, hej sa duam ne
Me boten kurdohere te matemi ne.

Refreni:

Kur degjojme: " Fitore, fitore duam ne"
Ky motiv na vjen perhere si kenge e re
Zemrat tona rrahin fort ne kraharor
Behen nje, bashkohen si ne korr.

Kur degjojme: " E kuqja, e kuqja do fitoje"
Shohim ketu lulekuqen meme te lulezoje
Ne rinia jemi koha, stina e saj
Te flakeroje duam ne cdo skaj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)