Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trix - Baladë Për Mikun

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Verë e djegur në Kosovë,
Shkrumb e hi në pragun tonë,
Zogu i shqipes fluturon,
Për liri kushtrimin lëshon.

Mos harroni miqtë e mi,
Vera vjen përsëri,
Në Jezerc dy sy si urë
Presin t’kthehen në pikturë.

Mal i vjetër, pse gjëmon?
Merrmë në gji dhe shtrëngomë!
Loti plagën ma rëndon,
Kënga dhembjen ma pushon.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)