Më mbaj mend (për 1 muaj)

Antigona Sejdiu - Zgjohu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.Kur me digjte malli
dhembja nuk pushonte
kohe e rende si djalli
ne vetmi kalonte

2.Ne erresire kerkoja
nje dore qe te me shpetonte
vec ne enderr te kisha
endrra me qetesonte

3.Pse kaq shume ti po mundohesh
se hamend se ti po mendohesh
pritja po me vret
nuk dua te jem vet
po per ne nuk ka.

4.Zgjohu mos pusho
eja me gezo
shpirto mos nguro
doren ma shterngo
kurre mos u largo
trupin tim pusho
eja me gezo
vec nje jete eshte kjo.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)