Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu & Tonin Tershana - Djepi I Trimërisë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shqipëri faqebardhë
nur' i trimëris,
në çdo djep ti përkund
këngën e lirisë.

Shqipëri faqebardhë
djep' i trimërisë
në çdo shkrep ti qendis
yjet e lirisë.

Jeta çel lule dhe rini
bijtë e tu jemi Shqipëri,
brez i fort@ rritur në pranverë
trimërinë mbajmë në gji.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)