Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Mziu - Na Ka Lind Nje Amerikan

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Na ka lind nje Amerikan, Ne qender te Prishtines
Na ka lind nje Amerikan, Ne qender te Prishtines

ani hajr i koft oj nane , veq mos t’jet i shkines
oh aman aman
ani hajr i koft oj nan, veq mos t’jet i shkines
oh aman aman

na ka lind nje flok kuq , ne qender t’Gjilanit
na ka lind nje flok kuq , ne qender t’Gjilanit

ani Holandez oj nane, mister i spitalit
oh aman aman
ani Holandez oj nane, mister i spitalit
oh aman aman

na ka lind n’Ferizaj, artistja nga Spanja
na ka lind n’Ferizaj, artistja nga Spanja

ani krejt po i thojn oj nane Luisa Fernanda
oh aman aman
ani krejt po thojn oj nane, si me kan Shadja
oh aman aman

na ka lind nje bardhosh ne qender t’Prizerenit
na ka lind nje bardhosh ne qender t’Prizerenit

ani krejt po thojn oj nane djali i Shtajnerit
oh aman aman
ani veq ishalla s’eshte djali i Petersenit
oh aman aman

na ka lind n’qender t’Pejes , nje Anglez i vogel
na ka lind n’qender t’Pejes , nje Anglez i vogel

kofsha i gjall ka me ba Pejen sikur Londren
oh aman aman
kofsha i gjall ka me ba Pejen sikur Londren
oh aman aman

qka ka lind n’Mitrovice spo na lajn me pa
ee pse?
qka ka lind n’Mitrovice spo na lajn me pa
ee pse?

Ani krejt po thojn oj nane, Kushnerit i ka nga
Oh aman aman
Ani krejt po thojn oj nane, Kushnerit i ka nga
Oh aman aman

Mos harroni n’Amerik na ka lind Shqiptari
Mos harroni n’Amerik na ka lind Shqiptari

Kofsha gjall o Xhorxh bush une do t’jem I pari
Oh aman aman
Kofsha gjall o Xhorxh bush une do t’jem I pari
Oh aman aman
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)