Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi - Qaje Trimin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
N'duar t'nënës
Shami e larë me lotë
Mbahu nënë e fortë
Shpirt e djegur
Sa t'jem gjallë në jetë
Dhe i lumtur të jem
Asgjë s'vlen më shum
Nënë e imja fort

Më prit gjallë
Më prit gjallë
Nëna ime
Mbroj Kosovën
Mbroj lirinë
Ardhmërinë

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Luftëtar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Kosovar

...

Lotët Birë oh
Më pikojnë n'dritë e qdo ditë
Shpirti më përvloj
Me kujtime
Malli për ty më dhem
Shprese fundit je ti
Trimi nënës oh
Trimi im krenar

Më prit gjallë
Më prit gjallë
Nëna ime
Mbroj Kosovën
Mbroj lirinë
Ardhmërinë

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Luftëtar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Kosovar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Luftëtar

Qaje djalin oh
Oh moj nanë oh
Qaje trimin oh
a_a_a
Qaje mos u ndal
a_a_a
Trimin Kosovar
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)