Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi & Prishtina - Lamtumire

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nese ne zemer s'me ke pas
nese me shpirt s'me ke dasht
pse su bane ferr me mua
pse ne fillim s'me ke treguar?

E tradhtove kujtimin tim
more rrugen e pa kthim
e tradhtove rininë time
solle dhembje n'zemren time

Ref: (2x)
Do te mundohem te t'harroj
veshtire e kam kete e pranoj
lamtumire, moj lamtumire
te uroj une qdo te mire...

Te kam rujt me butë si ne zemer
por ti dashte tjeter emer
e din Zoti sa t' kam dasht
e din Ai si ndihem tash

Ndoshta malli ka me t'marr
zemra kurr s'ka me ta fal
e tradhtove rinine time
solle dhembje n'zemren time.

Ref: (2x)
Do te mundohem te harroj
veshtire e kam kete e pranoj
lamtumire, moj lamtumire
te uroj une qdo te mire...

lamtumir lamtumir oooo lamtumir
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)