Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Si Fishekzare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka po me qon kjo zemer e imja
ka po shikojn keta dy syte e mi
ka cila rruge kjo jete e imja
po udheton se di
jo jo nuk blehet jo dashurija
vetem dhurohet lule me ere
te gjithe nje dite syte do ti mbyllim
se veq njeher zemera pelcet.

Reff...Si fishekzare oh kjo zemera ime
si fishekzare oh per dashuri
si fishekzare tere kjo jete e imja
e si plaga syte e mi.

Ka po me qon kjo zemer e imja
ka po shikojn keta dy syte e mi
ka cila rruge kjo jete e imja
po udheton se di
oh jam e re nuk kursehem
me kraht e mi fluturo edhe ti
me syte e mi shiko sa te duash
jeto ne gjakun time.

Reff...Si fishekzare oh kjo zemera ime
si fishekzare oh per dashuri
si fishekzare tere kjo jete e imja
e si plaga syte e mi.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)