Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Koçi - Dashuri Pa Shije

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
çdo Gje Ndodhi pa kuptuar
Nje varse e shtrenjte ne duar
Me hekura e rrethuar
Keshtu ti do

Me vajzat je mesuar
Ti kesh loder ne duar
Kjo loje e deshperuar
Ketu mbaron

Kush me ka malkuar
Qe te njoha ty
Shtrenjte e kam paguar
Sa shume lot ne sy

Ref :
Dije zemer dije
çdo gje ka përfunduar
Hije mbete hije
Tani ti shko

Dije zemer dije
Se une jam rebeluar
Dashuri pa shije
Ishte kjo.

Nuk me pelqen fallciteti
Une skllavja, e ti mbreti
Une lumi e ti deti
A e kupton

Me Vajzat je mesuar
Ti kesh loder ne duar
Kjo loje e deshperuar
Ketu mbaron

Kush me ka malkuar
Qe te njoha ty
Shtrenjte e kam paguar
Sa shume lot ne sy

Ref :
Dije zemer dije
çdo gje ka përfunduar
Hije mbete hije
Tani ti shko

Dije zemer dije
Se une jam rebeluar
Dashuri pa shije
Ishte kjo.

Ref :
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)