Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleona Qereti - Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dua qe te jesh me mua, Dua por afer ste kam, Dua qe buzet e tua, Ta di se qfar shije kan.

Me than se e paske zemren tende si te ishte gurë, nese si mbyll syt prane teje me mire mos ti hap me kurr .

Zemra dhe mendja tek ti me kane mbet ,me falen netet qe nuk harrohen lehte.
Zemra dhe mendja te njohin veq ty dhe syte me qeshin kur ti je aty.

Dua qe te jesh i imi,dua, po ti a me flet ,dua kur te zbardh agimi,kurr me mos te zgjohesh vet .

Me thane se e paske zemren te ftohet si te ishte gur nese si mbyll syt prane teje me mire mos ti hap me kurr

Zemra dhe mendja tek ti me kane mbet ,me falen netet qe nuk harrohen lehte.
Zemra dhe mendja te njohin veq ty dhe syte me qeshin kur ti je aty.(x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)