Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - I Pafat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Paqe e qetesi nje qytet ka tretur
vetem nje njeri,
rin e rin pa fjetur
e nuk di ku do vej
e nuk do te defrej
diçka kerkon te gjej

po çfare te mundon
pse nuk ke deshir ti
dashuri kerkon
por ne erresir ti
ai kerkon e kerkon
e vrapon e vrapon
por dot nuk e zbulon

jo syte
jo syte

Ref:
Kot e kerkon i pafat
dhe nje here te rrish pa gjume jo
kur ke dobsi per inat
te largohesh dhe me shume jo
kerko atehere kerko dite
naten kerko për nje drite
e sheh veç zemra, jo syte
dhe njehre te rish pa gjume jo
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)