Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleona Qereti - Mos E Prish Magjine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne cdo hap te dites time
sme ndahet nje djale
Me thote; dashuria
me treti te gjalle

Do te pres gjithe jeten time
o luja me vese
Po pa puthur buzen tende
nuk besoj te vdes

I pergjigjem e menduar
djale o more djale
Ai zjarr I perveluar
ty te mban te gjalle

(refreni)
As nje vit e as nje shekull
Ti ske pse te presesh
Po te puthesh buzen time
shume i ri do te vdesesh

Lere shpirtin te te ndizet
flake nga fantasia
po e puthe buzen time
prishet gjithe magjia
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)