Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerta Heta - Vetem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(2x)
Ne neten e gjata,
me mall kujtohej cdo cast,
kujtoj se smund te harroj
cdo dite trishtimin ndihmon.
I prisja te emblat fjale,
por eshte e kote, ato jane shume larg
mendoj si, te jem me prane,
por ti nuk je, nuk je si me pare.

(refreni)(2x)
Pse bie shi ne qiellin pa re,
pse nuk ka me drite ne, naten me hene
se ne keto dallge lundroj me mundim,
sepse pa ty kam vetem, kam vetem trishtim.

Ne enderrat e mia,
nuk duhet te jesh me ti,
lotin nuk ma than,
sma than kjo dashuri.
I prisja te emblat fjale.
por eshte e kote, ato jane shume larg
mendoj si, te jem me prane,
por ti nuk je, nuk je si me pare.

(refreni)(2x)
Pse bie shi ne qiellin pa re,
pse nuk ka me drite ne, naten me hene
se ne keto dallge lundroj me mundim,
sepse pa ty kam vetem, kam vetem trishtim.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)