Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyber Avdiu - Zadja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O kur kjo Zadja ish martu,
o ish mashtru, e ish zezu.
e ka mar burrin rakixhi;
dit e nat po rrin tuj pi

Kuku ca tka gjet moj Zade;
e po tma zen rakia, e ti then brit
e te rrah sa her te vjen te shpia

E kur kjo Zadja ish martu
o ish martu, e ish zezu
e ka mar burrin kumarxhi
i hup paret me shoqni
e tan diten rrin nkafe tuj pi

Kuku ca tka gjet moj Zade;
e po tma zen rakia, e ti then brit
e te rrah sa her te vjen te shpia
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)