Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjela Krasniqi - I Pafaj (Loti Qe Kerkon Jete)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lot qe pergjerohen qe nje femije
kerkon ne jete ai te vije
buze e vogel zgjatet me gjithe frike
dhimbje dhe lote dalin prej tij

Nuk e di nga vidhet ky lote
kur me syte faqet pershkron
shpirti shkrihet porsi qiri
si flete libri, tretet behet ai

(refreni)
Si duron pse splas ti o zot
lotet kur ja shikon,
nuk te dhimbset ty ky femije
eshte pa faj, mekat nuk di

Nuk e di nga vidhet ky lot
kur me syte faqet pershkon
shpirti shkrihet porsi qiri
si flete libri, tretet behet ai

(refreni)(4x)
Si duron pse splas ti o zot
lotet kur ja shikon,
nuk te dhimbset ty ky femije
eshte pa faj, mekat nuk di
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)