Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Poshka - Hajde Moj Çapkene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U be kaq kohe qe po te pres,
si nuk me dhe nje dite shpres.
pastaj ik dhe le te vdes,
se pa ty po vdes.

si se pata nje pik fat
kerko dut e kerko nate
nuk e bej gjumin rehat
o jo pa ty

me pelqen te pelqej
me genjen ste genjej.
une te pres, e te pres
e ti svjen.

hajde moj capkene
hajde se me cmende
do ti them satëme
pse, pse nuk vjen.

sonte zemra te kerkon
sonte loti per ty pikon.
mike e zemres me mungon
mike pse svjen?
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)