Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Qielli Im

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Besniku]
Sa here marr fryme zemra me dhem/
M'ka smu mungesa e vendit tem/
Edhe n'gjume n'enderr/
Ne driten e hanes/
Shof mrrolat e babes dhe lotet e nanes/
Nashta ti se din kjo anderr sa peshon/
Hyn n'lekure teme shpejt e perjeton/
Torturen qe une ja bej vetes/
Ç'do frymemarrje me eshte bere helmi i jetes/
Pe shkatrroj veten me vetidije te plote
Pur tu kthy mbrapa cdo shprese eshte e kote/
Nashta prindi shkret shpesh pysin veten/
Nipat u rriten kush na e mur t'drejten/
Ti shofim cdo dite edhe ti perkdhelim/
Edhe ti qortojme kur ata e bejne sherrin/
A thua ma falin najhere ket gabim/
Coj koken lart dhe shikoj qiellin tim/
Aty Gjej shpjegim t'jetes tem/
Kshu zbus dhimbjet nje nga nje me rend/
Mos prit se s'mundem asgje te ndryshoj/
Megjithat qiellin tim me askend nuk e ndrroj (jo)

[Phat Beni]
Ty Kujtim te mbaj me vete/
Ishe ne zemer aty dhe mbete/
Ty mergim vetem kerkova/
Por shpejt i deshperuar te mallkova/

[Phat Beni]
Sa here kam menduar per nje dashuri/
Nje pjese te zemres ku e kam nuk e di/
Ecin ditet ec dhe rinia/
E une gjithmon lufte me endrrat e mia/
Kshtu qe urrejtja futet ne asht/
Kush eshte fajtor qe ne nuk jemi bashke/
Si agon dita me ty dua ta pres/
I dua puthjet tua ne mengjez/
Dua ta ndal kohen/
I ngrire dua te rri/
Derisa te behesh nena a femijeve te mi/
Shikoj akrepat kohen tu e mat/
Mes nesh egziston ende nje rruge e gjate/
RRuge e gjate po ne do tia dalim mbane/
Mos t'harroj edhe dy fjale du me i thane/
Pervec ksaj me mundojne kujtime tjera/
Mergimi shkret me ndau dhe me havera/
Vllezer t'zemres edhe pse sna lidh gjaku/
Kurre si harroj ditet qe i kaluam s'bashku/
Edhe pse larg kujtimet si harroj/
E ndaj nje pjese t'qiellit se aty ju takoj (havera)

[ Phat Beni]
Ty Kujtim te mbaj me vete/
Ishe ne zemer aty dhe mbete/
Ty mergim vetem kerkova/
Por shpejt i deshperuar te mallkova/
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)