Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 & Rovena Dilo - Fama

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Style...Produkti...Rovena...Sshhhhhh....)

Rap 1:Nga hici tek fama
Arrin ne te qindat e sekondes
Hapi syte,mbylli syte.
Ky eshte I pari e ska te dyte.
U krijua artisti I rradhes,
Parametrat ne rregull.
Skena po e pret krahe hapur,
Dikush leket ka hedhur.
Eshte e thjeshte te jesh maskot,
Cimcakiz I flak kushton,
Manekin ne nje vitrine,
sa shume shkojne e sa shume vijne
Por nuk dine qe duhen krahe
kur uragani eshte perballe
Atehere fama kthehet drame
e keqe,ti je ne hall.
Nje shishe Ghin,
ty te kthehet Shpetim,
Kokaina shoqe e mire,
Star I zhdukur ne erresire.
S’ka me ngjyra,bardh e zi,
S’ka me shpirt nuk je me ti.
Je nje kukull e rradhes
thjesht nuk quhesh me njeri.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Rap 2:Une di nje gje,
Qe s’di asgje.
Por ketu te gjithe I dine te gjitha,
Sot kirurgu ben cudira,
Silikoni te ben Diva,
Nuk jam Superman.
Por nuk bej as kompromis,
Se rrezohem, behem pis,
Por prap di t’ia rinis.
Sepse dua,di cfare dua
Nuk jam thjesht fasade e kalbur,
Mbrapa ketij Make-up-it
Fshihet nje fytyre e plakur.
Ne nje shpirt shkretetire
S’mund te lindin ide,
Dje s’ishe sot je
Mos u lodh se prap nuk je
Ndaj buzeqesh, HAHA
E vetmja gje qe di te besh,
Je produkt I deshtuar,
S’duhet kohe per ta kuptuar,
Se nga 0 ne 0.
S’ke shume pune per te bere.
Lere skenen,lere famen.
Shih mbrapa cfare ke lene.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te kesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Bridge:Lufto erresiren,
Cdo sekonde e ka nje vlere.
Lufto cdo dite ti,
Mund te jete e fundit here.
Dhe te tjera dite do vijne,
Do te zgjohesh me mire,
Do te jesh me I lire,
Do te kete nje motiv,
Ti do shohesh perseri.
Do te kete nje diell qe te ngroh,
Do te kete nje qiell.
Do fluturosh dhe ti.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te kesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Lufto erresiren,
Cdo sekonde e ka nje vlere.
Lufto cdo dite ti,
Mund te jete e fundit here.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)