Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi - Me Thote Zemra Vashe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me thot zemra vashe,
ne shtepi te qoj,
por kam nje nane plak,
prit sa t'i tregoj.

o mori nane,
o e dashur nane,
o ne oborr nusen,
une e kam lane.

(2x)

o bjere biro bjere,
sa t'jom gjalle,
zemra prej gezimit,
don me m'dal.

(2x)

t'i thrasim miqt e,
t'i mbledhim bijat,
le te degjohet,
se ka gzim shtepija.

afroni gotat,ku osht rakija,
se nga ahengu te dridhet shtepija,
jom biro plake,
do te vallzoj,
se nana djalin sonte e martoj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)