Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi - Me Ndjenja Mos Luaj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
q'mu deshte te te njohe une ty,
dhe c'do nate te mbes pa gjum,
pse keshtu mu paska shkru,
pse te du aq shum,

pyes veten c'po me ndodh,
dashuria po me cmend,
dite e nate te kam ndermend,
s'mundem pa t'permend.

(2x)

hajt nje here thuj,
me ndjenja mos luj,
thuaj se m'do,
ne shpirt me shero.

me kane thene se kshtu vepron,
e gjith djemt i provokon,
mua ti m`ke lene ne shpi
vuaj nate e dite.

pyes veten c'po me ndodh,
dashuria po me cmend,
dite e nate te kam ndermend,
s'mundem pa t'permend.

(4x)

hajt nje here thuj,
me ndjenja mos luj,
thuaj se m'do,
ne shpirt me shero.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)