Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Shabani - Bija E Nanes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
o moj bija e nanens
lum nana per tye
si ket rren e ren o po na vin ne shpije
tash shpejt u rrite
je be per tmartue
te ka ardhun koha
nuse per me shkue

Ref: bija nanes bi
kshtu e kem zakone
djalin me martu
e qiken me dhone
shpi me lon moj bi
tjeter shpi me shkue
kshtu i madhi zot
qysh e paska shkrue

kur do tbohesh nuse
shtini mend ne krye
per me que zonin
nuses si ka hije
goj jepi vjeres
se kecen sta donen
sje nona ime
ti duesh me i thone

Ref: bija nanes bi
kshtu e kem zakone
djalin me martu
e qiken me dhone
shpi me lon moj bi
tjeter shpi me shkue
kshtu i madhi zot
qysh e paska shkrue(2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)