Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Fara - Sonata

Ju lutemi që korrigjimet të jenë sa më të sakta.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e laa...

Vajzën që e donte, sa donte jetën
e braktisi sonte dhe e la vetëm
ëndrra që përkuli sa shpejt u shua,
errësirës fundi...
iku dhe e laa...

Ndoshta rri e fshehur,diku në pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe përgjon atje
djalin që e kerkon

Kushedi ku dehet, a perqafohet
apo do të kthehet dhe do pendohet
djali ne vetmi,
vajzën e kërkoi...

lalalalalalalalal.
Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur, diku në pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe përgjon atje
dajlin që e kerkon

lalalalalalalalal

Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e laa...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)