Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Cakuli - Cka Do T'iu Themi Nenave

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Top Fest 5)

Vdes per dy gota nes
si nje ndertese e rende me ra krese
kete mengjes,per vdekje qelloi
fjala e fundit si e plumbit,nga buzet shpetoi.
e vend i vogel eshte ky,
cdo kalimtare do te na ndal..ndaaaaal te pyes per ne te dy.

cka do t'iu themi nena...ve
cka do t'iu themi shok...eve
cka do t'iu themi,shembull do te jemi per taaa...
si shemben dashurite e medha.

mal i pyetjeve
si biciklete e vjeter,rrezohet para kembeve
u nise ngadale duket se gjeja me e veshtire
eshte te thuash me fal,

pasqyre e madhe prane nesh
sa i shemtuar me dukesh , ti...
per nje moment,DASHURI.......

cka do t'iu themi nena...ve,
cka do t'iu themi shok...eve
si do t'iu themi qe shpoi kah qielli
dhe raaa... (nje pallat nga rëra)

cka do t'iu themi nena...ve
cka do t'iu themi shok...eve
cka do t'iu themi,force a do te kemi ne
cka do t'iu themi,zemer a kemi per ta
fjale magjike s'kaaaa...
sot shemben dashurite e medhaaaa....
sot shemben dashurite e medhaaaa....
sot shemben dashurite e meeedhaaaa....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)