Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyber Avdiu - Linda

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
eja tash, eja tash
une te thash, une te thash

ti kjo pasuria sikur s'te shijoj
vetem fetyren tende une e enderroj
ta shijoj veten sa e dua veten
mos u bej dinake por me thuj te verteten

eja tash, eja tash
une te thash, une te thash

sa here qe te shoh une
mendjen ti ma lun
bukuria jote mu m'shrin si plum

sa her me afrohesh
me mu kur takohesh
shi sa lehte mashtrohesh
shko e dashurohesh

Shkup, 1993
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)