Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyber Avdiu - 100 Dite, E 100 Nete

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sa dite pran dritares sime
ulur dhe mendoj
sa nete neper endrra t'mia
ty po te kerkoj

pa ty zemra ime e mjra
jo nuk eshte e qete
pe z'di un oj mjeri
sit jetoj n'ket jet

(ref 2x)
100 nete e 100 dite
ne perqafime jam tuj te prite
100 dite, e 100 nete
vetem ty zemra te pret

edhe sa pranvera zemer
pa ty ti kaloj
edhe sa kjo zemra ime
per ty dot vajtoj

sa dit o une i mjeri
pa ty me kalu
edhe sa moj zemre ime
ty duhet met kendu

(ref 2x)

Studio Eroll 5. Shkup 2003
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)