Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Cike Malesore 2009

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lum e lum ka dhene Malesia,
gjithe keta burra,trima,
e afer trimave jane prore,
vajza te bukura malesore.

ref:Cike malesore cike malesore,
zemren ti m'a more,
dite e nate me len pa gjum,
se te dua shum shum shum.

Lum e lum feston Malesia,
po vallezojne djem trima,
e afer trimave trimeresha,
keto malesore si mbreteresha.

Lum e lum po jehon kenga,
vec per Malesine trime,
me e bukura mes vajzash,
po vallezon malesorja ime.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)