Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Eshte Faji Yt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sokakut me gure si dikur une te prita
e ti zemer gur su ktheve kurr u merzita.
sokakut me gur dasmoret tu sot kalojn
nuk kam besu kurr se syt e tu do t'me harrojn

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
Amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshet veq faji yt eshte veq faji yt

Sot eshte dite e Diel dasmoret tu pran shpis kalojne
dita qe ka qel nuk eshte per mu tjert le ta gzojn
sot eshte dit e djel dasmoret tu te une nuk ndalen
unaz e fustan qe kam provu tjetres i falen

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshet veq faji yt.

Dhe mos me zgjoni ju nga gjumi
lermeni te qet askujt deren nuk ja qel
ne vetmi po e pres fundin syt dua mi mshel ne diten e djel.

Amanet o amanet une po e laaa kur te shkoj une nga kjo jet
per mua mos me kja
amanet o amanet po i mbylli syt pse une shkoj nga kjo jet
eshte veq faji yt eshte veq faji yt.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)