Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Ah Babe Gjalle Te Ishe Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Një merzi e madhe, zemren ma ka djeg...
U tubun miqsia, baba mu mpat vdek...
Qysh jetim u bana ne prag te rinis?
E percolla babën, nga pragu i shpis...

Ah babë gjalle te ishe, karshi mej ti te rrishe.
kta derte un sdo ti kisha, rahat sa shum un do isha.
Ah babë gjalle te ishe, karshi mej ti te rrishe.
kta derte un sdo ti kisha, rahat sa shum un do isha.

Sta kam dit sa te pata gjall.
E qka me pret pas teje babë mendja sma ka marr.
Tash mkujtohen fajt babë ti qe mi ke than.
E pas vdekjes tande kejt mrapsht po me shkon.

Ah babë gjalle te ishe, karshi mej ti te rrishe.
kta derte un sdo ti kisha, rahat sa shum un do isha.
Ah babë gjalle te ishe, karshi mej ti te rrishe.
kta derte un sdo ti kisha, rahat sa shum un do isha.

Kjo dunja e rrejshme babë, qysh s'e bana dit.
Sja kam dit lezetin babë tybe as ni dit.
Mir me thojke baba,
"Mati punat mir, se njezrit e sotshme gjith jan me dy ftyr"

Ah babë gjalle te ishe, karshi mej ti te rrishe
kta derte un sdo ti kisha, rahat sa shum un do isha.
Ah babë gjalle te ishe, karshi mej ti te rrishe
kta derte un sdo ti kisha, rahat sa shum un do isha.

U rrita erdhi koha per martes babë,
E ti babë, e ti babë ku je me më prit te dera?
Me më pa, me më pa si dhanderr me nuse per dore...
E tupanat, tupanat bien babë, e un me lot ne sy, e un me lot ne sy
Ah babë, ah babë qysh? qysh me ke lan jetin? qysh me ke lan jetin kaq i ri?
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)