Më mbaj mend (për 1 muaj)

B-Genius - Ndrysho

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nata shpejt kalon,
diten as nuk e shoh,
mundohem ta gjej veten po as veten spo e njoh,
jom lodh nga kjo jet kurrgjo so e vertet,
gjithkush sot po bon zhurm as njerher nuk jom i qet,
xhelozi ka shum ne ket vend t'mallkum,
shoh pak njerz me vler e ma shum as i deshtum,
m'fal qi u shpreha kshtu po spo muj me duru,
diqka qe so e jotja kur n'jet ski me fitu ,
mos prek aty ku s'bon aty ku shum lendon,
n'fillim te doket mir po me koh vet e kupton,
nese ke bo gjithqka e nuk e di per qka,
pendohu që ke gabu ma shum mos hi n'gjyna.

reff...pse s'nalesh me menu gjithqka që ke kalu,
ndoshta t'nimon diqka ndryshe ski me ndryshu,
qmoje ato qe vlen ato qe ti spe ndien,
dashnine per ata qe ti shum i urrenn..

T'miren kerkush sta don veq te keqen ta menon,
nese s'ka interes per to nuk egziston,
kungja nuk jom ka gjuj e din jom i vertet,
po foli realitet kerkush kurrgjo spot n'gjet,
apet falje kerkoj ndoshta shum pot lendoj,
munona me bo mir kerkan nuk pe gjykoj,
pom vjen keq per ata qe nuk jon bash kerka,
t'lutna ndrysho ne jet me veten mos hi n'gjyna,
tasht pe di je tum ngu,
gjithqka je tu menu,
ja ki me ec perpara ose veq ki me sharru,
haroj t'keqijat ne jet,
t'mirat gjithmone kujtoj,
se un per veti e di po thash edhe ty t'kallxoj....

(2x) reff...pse s'nalesh me menu gjithqka që ke kalu,
ndoshta t'nimon diqka ndryshe ski me ndryshu,
qmoje ato qe vlen ato qe ti spe ndien,
dashnine per ata qe ti shum i urrenn..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)