Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buja - Kur Un Vi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Buja:
Na qka bojm sun e boni po hapni vesht ngoni
Na ku rrina ju sun rrini hajde qu jasht dilni
Qe Buja kili mili t'kallxon qa o stili
Kape nishin e dyshin e n'both shtini
Kur une vi ta boj gati e ta bi
Une jom abnormal pra bonu gati me ni
Senet qe kur njet tone ski mi ni pi naj reperi tjeter
Do qe kan sundu ma heret tash jon veq andërr e vjeter
Do qe kan sundu ma heret tash jon veq andërr e vjeter
Buj anej Buj knej mu ma bojn sje okej
Qa me bo ski qa bon tek e fundit pe thej
Me naj femer naj bich qe sdin me fol shqip
E lash barin e cigarën po apet rri n'trip
E kur o koha me bo kong une vi n'Rima
Jom 100-qe e plot e plot e jo pare tima

Vz:
Runi vesht nese skeni toleranc
Per muzik me magji Vz ju jep shanc
Si ambulanc kur un vi lshoni ren
Jom smu me kit rep ilaq sun gjen
Athu a ka me pas ni rep grup qe vin
E ta dridhin at kerr shpi ose club
Zingjirt zemer Zingjirt mushkni merr frym se realitet je tu ni
A une vi me violin kur tjven era viktim
Ju percjelli deri nboten e qudinave krejt e din
Se osht qudi kur e nin VZ'n tu repovat ti muzik e ki xeher
A une xeherin e kom thatë e pate kejt se kush Sjell klasik
Ti je llom monoton me 1 muzik une nuk kom kritik po ti nuk ki aftsi
Fjalt e tua thjesht jon virus per ket rini
Deri sa vjedhni pare luftoni per idare
Hani per ni kultur qe mas pari s'osht shqiptare
Une kom me kon ktu sikur mu kon ni zhgonder
Hani bashk se nuk ju qes mo me honger .
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)