Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Mziu - Bukuroshe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Asht nji bukuroshe aty e kam pran
o sa më pëlqen o zemrën pesh ma çon
vetëm nji shikim o ajo më kupton
po moj shpirti i jem veq i yti jam

Ti moj bukuroshe ti moj që mrrin pran
zemrën time shpirto ti mu pesh ma qon
zemra mbyll me dry sguxon kush me hy
qelsin ta kam dhan ruje përgjithmon

Kapakun e zemres hap për ty e kam
zemra po të pret hajde më rri pran
kur un ty tkam pran nuk shoh tjetër kan
zemra po të thrret mos e le ma vet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)