Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Buka

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne kater anet e botes kaa
ne kater anet e botes nuk u paa
si ti i lar
e i shperlar
e une veq moze ne patronar
ne kater sy po flasim ne
je per trofe
kryeveper jeee
qelsin e zemres sime keeee
shpirti imi jeeeeeeeeeeeee.

Reff:
Je sikur buka i mir i lir
je sikur buka me shije t'mir
ti je si buka i leht i nxeht
je sikur buka pa ty ska jet.
Je sikur buka i mir i lir
je sikur buka me shije t'mir
zihet melmesa kafshat e re
si buka si buka Jee.

Ne kater anet e botes kaa
ne kater anet e botes nuk u paa
televizior ne dhom kaaa
fustani i ri ne djers u laaaa
ne kater sy po flasim ne
per permendore
model ti jeeee
fjalen e rende me perdor se ke
shpirti imi jeeeeeeeeeeeee.

Reff:
Je sikur buka i mir i lir
je sikur buka me shije t'mir
ti je si buka i leht i nxeht
je sikur buka pa ty ska jet.
Je sikur buka i mir i lir
je sikur buka me shije t'mir
zihet melmesa kafshat e re
si buka si buka Jee.

si buka buka buka b-u-u-uka jee
si buka buka buka b-u-u-uka jeee
je je je je buka jee
je je je je buka jee

Reff:
Je sikur buka i mir i lir
je sikur buka me shije t'mir
ti je si buka i leht i nxeht
je sikur buka pa ty ska jet.
Je sikur buka i mir i lir
je sikur buka me shije t'mir
zihet melmesa kafshat e re
si buka si buka Jee.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)