Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberie Hadergjonaj - E Ndezim Pak

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
DON PIZHI:
Rrugës tem kur po kalon, po ndriqon
Shikon sikur, sikur diqka po don
N'club kur vallzon, djemt me ka ni ton,
Rreth teje, sillen sikur pllaka n'gramafon
Unë a ti hapin e parë kush e di
Na bon krejt tim, edhe kur pin edhe kur s'pin
Tonik me gjin tani bana ma trim
Te tham qa kom hiq pa ngurim.

ALBERIE:
Nata po bie pak
Gjin po më pihet prap
Ti po vonon për t'më marr
Diçka nuk shkon me ty djalë
Duhet te vi-e ku [KU]
Ku n'çvend nuk dihet ku [KU]
Mbase ti je vërdall
Marr gocat duhet të dalë
Një vend i qetë sonte nuk shkon
Duhet një vend që të ketë djem
Ambient që më provokon
Në vëmendje dua të jem
Dikush më sheh me sy më fton
Dhe unë e ndjej dua të kërcej
Afrohesh s'di ç'far kërkon
Të lutem më ler ta gjej.

REF: [ALBERIE]
Digjesh kur dridhem
Të duket loj që zgjatë veq një natë
Për ty jojo s'ka gjum
Mos u lodh më vonë e ndezim pak
Ti e ke një filling
K'tu është vapë duhet të heq diçka
Shijoje natën e ëmbël
Dhe nxehtesin e saj.

DON PIZHI:
Me menu ti po m'bon
Fantazit mua mi zgjon
Me këtë bit menja ku s'shkon
Dance baby dance kështu veq vazhdo wooow

ALBERIE:
Mbase është herët
Për ty me shum dua te di
Harroj të tjerët
Të gjithë janë tapë s'degjon njeri
Muzika është e lartë
Unë mezi pres ti me folë
Një hap më larg të mbajë
Unë t'bej të humbasesh kontroll.
Një vend i qetë sonte nuk shkon
Duhet një vend pran të të kem
Ambient që më provokon
Unë ty dua të të kem
Unë flas ti flet pse s'po më fton
Një fjalë më the ti a e gjen
Veq unë e di çfar kërkon
Afrohu pak të ta them.

REF: [ALBERIE]
Digjesh kur dridhem
Të duket loj që zgjatë veq një natë
Për ty jojo s'ka gjum
Mos u lodh më vonë e ndezim pak
Ti e ke një filling
K'tu është vapë duhet të heq diçka
Shijoje natën e ëmbël
Dhe nxehtesin e saj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)